biocides-and-cleaners1

مواد ضد عفونی بایوسایدها ترکیباتی شیمیایی هستند که برای کشتن یا نابودی ارگانیسمهای بی زیان در نظر گفته شده و عرضه گردیده اند. باکتریها به لحاظ ساختاری و شیمیایی ارگانیسمهای پیچیده ای هستند و بایوسایدهای جدید به طرق گوناگون ساختار پیچیده آنها را مورد هدف قرار داده اند. اصولاً به کمک بایوسایدها می توان هر بخش از سلول باکتری و مسیرهای سوخت و ساز آن را مختل نمود.بایوسایدها را به گونه ای طراحی می کنند که علاوه بر تاثیر گذاری بر روی هر کدام از سلولها بتوانند بر روی باکتری موجود در بایو فیلم اثر بگذارند.برای طبقه بندی بایوسایدها روشهای مختلفی وجود دارد اما معمولا بایوسایدها را در دو گروه شیمیایی طبقه بندی مینمایند: اکسید کننده ها و غیر اکسید کننده ها.

این میکروب کشهای اکسید کننده را می توان به پنج ترکیب شیمیائی اکسید کننده متفاوت تقسیم بندی نمود:کلر، برم، دی اکسید کلر (ClO2) ، ازون و پراکسیدها.

anti-corrosion1

شوینده ها منظور از شوینده ها یا پاک کننده‌ها (cleaner) ، موادی هستند که ذره‌های آلاینده از جمله چربی و آلودگی را از سطح یک محیط دیگر بزدایند و در انواع مختلف تهیه می‌شوند. مواد شوینده سنتزی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند صابون، از یک زنجیر هیدروکربن متصل به نمک یک اسید محلول در آب تشکیل شده است. البته در تهیه این پاک کننده‌ها باید توجه داشت که طول زنجیر و نوع هیدروکربن مورد استفاده بطور مناسب انتخاب گردد. بایوساید یک عامل بازدارنده است که از طریق شیمیایی یا بیولوژیکی جلوی رشد و انتشار میکرو ارگانیسم مضر را می گیرد. مواد بایوساید نیز به عنوان عامل ضد رسوب و ضد عفونی کننده نه تنها در تصفیه آب صنعتی با عمر کوتاه ،بلکه به عنوان یک ضد عفونی کننده در استخرهای شنا استفاده می شود.

ويژگی های محصولات شوینده

  • کنترل کننده و حذف کننده جلبک و باکتری‌ها و میکروارگانیزم‌ها
  • دارای اثر پیشگیری طولانی مدت و موثر
  • حاوی مواد ضد خوردگی
  • مقاومت بالا در برابر ایجاد و گسترش رسوبات
  • دارای قابلیت مناسب کاهش کشش سطحی آب
cleaner-1
cleaner-2
cleaner-3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *